Historia ruletki online

Gra ruletka jest najbardziej klasyczną grą hazardową na świecie. Gra się pojawiała w niezliczonych filmach i programach telewizyjnych oraz w literaturze. Ruletka gra dla zabawy, która jest synonimem gier hazardowych w kasynie, a obecnie można w nią grać w kasynach online przez każdego, kto ma połączenie przez komputer czy telefon z Internetem.

Od stworzenia do dominacji nad światem

Ogólna historia gry nie składa się z jednej jej uzgodnionej wersji powstania. Wielu historyków gier przypisuje powstanie gry słynnemu francuskiemu matematykowi Blaise'owi Pascalowi, który w 1655 roku nieumyślnie wynalazł nowoczesne koło ruletki, próbując stworzyć urządzenie z ciągłym ruchem.

Inni historycy gier przypisują powstanie gry połączeniu kilku innych gier, które były popularne w Europie w XVIII wieku, w tym włoskich gier planszowych Biribi i Hoca, angielskich gier na kółkach EO, Ace of Hearts i Roly-Poly . Niektórzy nawet myślą, że francuska gra planszowa o nazwie ruletka miała z tym coś wspólnego.

Gra miała kilka reinkarnacji na przestrzeni wieków, a dziś jest rozgrywana w trzech głównych formatach; Francuska ruletka, europejska ruletka i amerykańska ruletka. W Europie gracze mają tendencję do gry w ruletkę francuską lub europejską, a w USA większość kasyn oferuje tylko amerykańską ruletkę, która ma wyższą przewagę kasyna i dlatego jest preferowana przez amerykańskich operatorów kasyn.

Na początku XX wieku kasyna istniały w ograniczonych lokalizacjach na całym świecie. Było kwitnące Monte Carlo, które przyciągało bogatych ludzi z całego świata do pięknych plaż i luksusowych kasyn. Stan Nevada w USA w latach 30. XX wieku uchwalił ustawę hazardową, która sprawiła, że ​​Las Vegas stało się stolicą hazardu na świecie, wyprzedzoną jedynie przez Makau w Chinach w ostatnich latach XX wieku.

Ponadto wiele krajów na całym świecie wprowadziło przepisy dotyczące zezwalania na hazard na swoich terytoriach, a kasyna nagle powstały na całym świecie. Ruletka stała się wielkim hitem wśród graczy i jest gwiazdą większości kasyn.

Ruletka kasyna online

Ostatnia dekada XX wieku przyniosła rewolucję technologiczną, która zmieniła świat, wpływając na biznes i finanse, interakcje społeczne, dostęp do rozrywki i wiele więcej. Mówimy oczywiście o wynalezieniu Internetu.

Internet pojawił się w naszym życiu w latach 90., około dziesięć lat po jego wynalezieniu. Wcześniejsze próby stworzenia sieci komputerowych były udane, ale miały ograniczoną pojemność i były wykorzystywane głównie przez naukowców i personel wojskowy. Dopiero gdy komputery stały się mniejsze i wprowadzono komputer osobisty, powstała szersza sieć, która stała się dostępna dla wielu na całym świecie.

Pod koniec lat 90. więcej osób zaczęło kupować komputery domowe, a połączenia internetowe stały się szybsze dzięki pomocy infrastruktury światłowodowej ustanowionej przez rządy w ich krajach. Bardzo szybko gry stały się jedną z głównych aktywności internautów i wiele nowych firm tworzących oprogramowanie próbowało zaspokoić rosnący apetyt na gry online.

Kasyna online powstały przy użyciu technologii Random Numbers Generator (RNG) do tworzenia gier kasynowych opartych na oprogramowaniu, które oferowały ruletkę online każdemu, kto chciał grać w nią za prawdziwe pieniądze lub za darmo za pomocą kont demo.

Live Dealer Roulette

Ewolucja ruletki nie zakończyła się wraz z wynalezieniem opartych na oprogramowaniu gier w ruletkę, ale raczej kontynuowała w sferze gier interaktywnych wraz z wynalezieniem ruletki Live Dealer i włączeniem jej do istniejących kasyn online.

Ruletka Live Dealer – to gra ruletka online za darmo, która za pomocą szybkiego połączenia internetowego, przesyła strumieniowo obrazy gry w ruletkę na żywo w kasynie. Gracze widzą stół i koło ruletki i mogą monitorować profesjonalnego dealera, gdy regulują grę.

Ta technologia wykorzystała to, co najlepsze z obu światów, oferując prawdziwą ruletkę w kasynie w zaciszu własnego domu, a nic dziwnego, że gra ruletka online jest najpopularniejszą grą ze wszystkich gier oferowanych obecnie w formacie Dealer na żywo.